Lapis Lazuli Taşı

Lapis Lazuli Taşı taşı kullanılan gümüş ürünlerimiz

Lapis Lazuli Taşı Faydaları, Özellikleri, Resimleri

Lapis Lazuli taşı yarı değerli bir doğal taştır. “Mavinin taşı” veya “gökyüzü taşı” manasına gelen lapis lazuli taşının ana bileşenleri lazurit, kalsit , sodalit ve pirittir. Sarı renkteki pirit taneleriyle hafifçe kaplanmış koyu mavi bir renge sahiptir.

Lapis Lazuli Taşı Faydaları

Lapis Lazuli Beyaz kalsit damarlarının olmaması ve pirit kalıntılarının az olması değerini arttırmaktadır. Sertlik derecesi 5 ila 5.5 olan lapis lazuli yüzyıllar boyunca özellikle mücevher ve oymalarda sıklıkla kullanılmıştır. Afganistan’da bulunan büyük lapis madenleri, Eski Mısır ve Mezopotamya uygarlıkları için lapis kaynağı olduğu gibi daha sonraki zamanlarda Yunanlılar ve Romalılar için kaynak oluşturmaya devam etmiştir. Afganistan’da bulunan madenlere lapis lazuli madenlerine ek olarak Rusya, Sibirya, Burma, Pakistan, Kanada, Hindistan ve Amerika Birleşik Devletleri lapis madeni bulunan diğer ülkelerdir.

Lapis Lazuli Taşı Özellikleri

Lapis Lazuli bağışıklık sistemini, iskeleti ve tiroit bezlerini güçlendirdiği ve fiziksel yeterliliği arttırdığına inanılmaktadır. “Farkındalık Taşı” olarak adlandırılan lapis, kişinin sahip olduğu mükemmelliğin farkına varması için bilinci uyarır. Dünyanın birçok yerinde lapis arkadaşlık ve gerçeklik taşı olarak nitelendirilir. Boğaz, kemik ve bağışıklık sistemindeki rahatsızlıklara iyi geldiği bilinmektedir. Eski medeniyetlerde lapis lazuliye altından daha çok değer verilirdi.