Turmalin Taşı

Turmalin Taşı taşı kullanılan gümüş ürünlerimiz

Turmalin Taşı Faydaları, Özellikleri, Resimleri

Renk turmalinin en önemli özelliğidir. Neredeyse doğadaki tüm renklere sahip olmakla birlikte bazı turmalinler birden fazla renge de sahip olabilir. . En kıymetli türü Paraiba Turmalin’i olarak adlandırılan mavi renkte olanıdır. Eski bir Mısır efsanesine göre turmalin, dünyanın merkezinden itibaren yaptığı uzun yolculuk sırasında gökkuşağından geçmiş ve gökkuşağının tüm renklerini almıştır.

Turmalin Taşı Faydaları

Turmalin; alüminyum, demir, magnezyum, sodyum, lityum, potasyum gibi elementlerle birleşik yapmış boron silikat mineralidir. Pembe, kırmızı, yeşil, kahverengi, turuncu ve tüm bu renklerin çok sayıdaki tonlarında bulunmaktadır. İsmi bir Singhalese kelimesi olan “tura mali” den gelmekte olan turmalinin sertlik derecesi 7- 7,5’ tir. Değerli turmalin madenleri başlıca Brezilya ve Afrika’da bulunmaktadır. Bu medenlere ek olarak Tanzanya, Nijerya, Kenya, Madagaskar, Mozambik, Afganistan, Pakistan, Sri Lanka’da bulunmaktadır.

Turmalin Taşı Özellikleri

Pembe turmalin; neşe ve sevgi verir. Mavi Turmalin; iletişimi kuvvetlendirir, duygusal arınmaya yardımcı olur. Siyah turmalin; negatifliğe karşı korur, canlılık verir. Yeşil turmalin; yaratıcılığı geliştirir, bolluğu, bereketi ve merhameti arttırır. Koyu pembe turmalin; aşk ve bağlılığı arttırır, güçlendirir. Sarı turmalin ise; zekâyı kuvvetlendirir, manevi farkındalığı arttırır.