Zümrüt Taşı

Zümrüt Taşı taşı kullanılan gümüş ürünlerimiz

Zümrüt Taşı Faydaları, Özellikleri, Resimleri

Beril grubuna ait bir mineral olan zümrüt, sahip olduğu olağan üstü yeşil rengi ve paha biçilemez değeri sayesinde yüzyıllarca çok meşhur bit kıymetli taş olmuştur. Çinlilerin en değerli taşıdır. Çinli işadamların uğur olarak zümrüt taşıdıkları söylenmektedir. Eski tarihlerde çok değer verilen bir taş olduğu hatta değerinin altını bile geçtiği bilinmektedir.

Zümrüt Taşı Faydaları

Koyu yeşil renk, zümrüdün en tercih edilen rengidir. Mohs Sertlik Skalasına göre sertlik derecesi 6,5-7’dir. Zambiya, son zamanlarda önemli bir zümrüt üreticisi olmasına rağmen, en iyi zümrütler geleneksel olarak Kolombiya’dan gelmektedir. Önemli zümrüt yatakları; Brezilya, Çin, Afganistan, Rusya, Mozambik, Güney Afrika ve ABD’de (Kuzey Carolina) da bulunmaktadır.

Zümrüt Taşı Özellikleri

Zümrüt, bir güç taşı olarak fiziksel, duygusal ve ruhsal dengeleyicidir. Zümrüt, refah ve zenginlik taşıdır. Hafızayı kuvvetlendirir, zihin açıklığı verir ve insan ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olur. Üst solunum yollarına, karaciğer fonksiyonlarına iyi geldiği, bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenmektedir.