Akuamarin Taşı

Akuamarin Taşı taşı kullanılan gümüş ürünlerimiz

Akuamarin Taşı Faydaları, Özellikleri, Resimleri

Doğal taşlardan akuamarin; latincede “Deniz suyu” anlamına gelir ve beril grubuna ait şeffaf bir mineraldir.Açık mavi ya da mavimsi yeşil renklerde bulunan akuamarin oldukça popüler olarak mücevher yapımında kullanılmaktadır. Kaliteli akuamarin kristalleri ise koleksiyoncular tarafından oldukça ilgi görmektedir. Ayrıca akuamarin faydaları ve özellikleri ile de öne çıkmıştır.

Akuamarin Taşı Faydaları

Akuamarin, mohs Sertlik Skalası’na göre sertlik derecesi 7,5-8 dir. Değerini artıran özellikleri; şeffaflık derecesi, içinin temizliği ve renginin koyuluk derecesidir. Akuamarin, Brezilya başta olmak üzere Pakistan, Rusya, Çin, Burma, Nijerya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunur. ;Akuamarin mart ayında doğanlara şans getirir.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Akuamarin efsaneye göre denizkızlarının hazinesinde bulunmaktadır ve yıllarca su üzerinde onları koruyacağını ve onlara şans getireceğini düşündüklerinden denizcilerin taşı olmuştur. Akuamarin Kişisel ifadeyi güçlendirir; sorunlara takılı kalmamaya, sinirleri gevşetmeye, omurganın güçlenmesine yardımcı olur. Solunum yolları rahatsızlıklarına, boğaz ağrılarına, astım, bronşit ve tirotid bezi rahatsızlıklarına yardımcı olduğu söylenmektedir.