Dumanlı Kuvars Taşı

Dumanlı Kuvars Taşı taşı kullanılan gümüş ürünlerimiz

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları, Özellikleri, Resimleri

Yarı değerli doğal taşların bir makrokristalin kuvars çeşidi olan dumanlı kuvars taşı koyu duman renginde ve yarı şeffaftır. Dumanlı kuvars rengi açık kahverenginden siyaha kadar çeşitlilik gösterir. Çok koyu, neredeyse opak formuna “Morion” adı verilir. Dumanlı kuvarsa “Cairngorm” da denmektir. Bu isim İskoçya’da bulunan Cairngorm Dağları”ndan gelmektedir.

Dumanlı Kuvars Taşı Faydaları

Yarı değerli dumanlı kuvarsın sertlik derecesi 7’dir. Dumanlı kuvars binlerce yıldır süs, dekoratif ve dini nesnelerde değerli taş olarak kullanılmıştır. Önemli dumanlı kuvarsa yatakları Brezilya, Arjantin, İsviçre, İtalya, Malavi, Nambiya, Avustralya ve Amerika Birleşik Devletlerinde bulunmaktadır.

Dumanlı Kuvars Taşı Özellikleri

Eski zamanlardan beri doğal taş dumanlı kuvars gerginliği giderdiği, korku, panik ve kızgınlığı olumlu duygulara, huzur ve neşeye dönüştürdüğüne inanılmıştır. Dumanlı kuvars, inatçı ve dik başlı davranışların bir kenara bırakılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda dumanlı kuvars pankreas ve böbreklerin daha iyi çalışmasına ve zehirli maddelerin vücuttan atılmasına yardım ettiğine inanılmaktadır.